Bez kategorii

Co cenią pracodawcy poza wiedzą i doświadczeniem?

Znalezienie wymarzonej pracy nie jest rzeczą łatwą. Często spędzamy długie godziny przed komputerem, szukając wymarzonej oferty. Często okazuje się, że nasze oczekiwania względem pracodawcy, a to co może zaoferować dana firma znacznie się rozmijają. Spójrzmy na to jednak z perspektywy drugiej strony.

Co cenią pracodawcy

 

Przyjrzyjmy się, co cenią pracodawcy poza wiedzą i doświadczeniem u potencjalnego pracownika? Przede wszystkim jest to wszechstronność. W dzisiejszych czasach zatrudniona osoba musi dbać o wiele różnych spraw w firmie. Obsługa komputera to już podstawa, ale jeszcze lepiej gdy potrafimy prowadzić profile w social media. Może się bowiem okazać, że danej firmie nie ma akurat takiej osoby i spełniając dodatkowe obowiązki możemy liczyć na zadowolenie szefa, lub nawet dodatkowe premie.

Dyspozycyjność

Inną ważną rzeczą jest dyspozycyjność. Czasy w których pracowaliśmy od 8 do 15 powoli odchodzą do lamusa. Teraz właściciele firm wymagają dużej dyspozycyjności i elastyczności. Nie chodzi oczywiście o to, żeby odpisywać na sms’y szefa o północy, czy w weekendy, ale by być dostępnym wtedy, kiedy firma od nas tego wymaga. Czasami trzeba wykonać pilny projekt „na wczoraj” i w takiej sytuacji pracodawca może poprosić nas o pomoc. Wykonanie pilnego zadania na pewno wzmocni naszą pozycję w firmie i przekona szefa, że jesteśmy wartościowymi pracownikami.

Języki obce

Znajomość języków obcych od dawna była wymagana od pracowników. W nowoczesnych czasach sam angielski już niestety nie wystarcza. Kiedy firma posiada klientów z całego świata, w firmie potrzebna jest osoba, która bez problemu się z nimi dogada. Ogromnym bonusem jest biegła znajomość najbardziej popularnych europejskich języków, jak hiszpański, włoski, czy niemiecki. Wysoko ceniona jest też znajomość rosyjskiego, który jest już mniej popularny w naszym kraju niż dawniej. Najlepiej jednak, gdy potencjalny pracownik może się wykazać znajomością języków egzotycznych, jak chiński czy japoński.. Z tego też powodu coraz większym zainteresowaniem cieszą się szkoły językowe, które mają w swojej ofercie właśnie te języki.