Bez kategorii

Jak szukać pracy w innym mieście?

Nowoczesny styl życia coraz częściej jest związany z licznymi przeprowadzkami, co zmusza wielu z nas do poszukiwania pracy w mieście, którego zupełnie nie znamy. Ponadto zdarza się, że miejsce naszego zamieszkania nie jest w stanie zapewnić nam odpowiedniego zatrudnienia i musimy go poszukać w oddalonej miejscowości. Jak podołać temu trudnemu zadaniu? Czy zasady, którymi kierujemy się szukając pracy są zawsze identyczne?

Internet – nasza szansa na sukces.

Żyjąc w dobie Internetu mamy absolutnie nieograniczone możliwości i znalezienie pracy jest dużo łatwiejsze niż to było dwadzieścia lat temu. Dzięki narzędziom takim jak portale służące do umieszczania ogłoszeń o zatrudnieniu możemy zacząć poszukiwania jeszcze przed przeprowadzką. Warto przygotować sobie profesjonalne CV w wersji elektronicznej, które odpowiednio wcześnie roześlemy do potencjalnych pracodawców.

Rodzina, znajomi, fora internetowe – zbierzmy jak najwięcej informacji.

Poszukiwania nowej pracy są zadaniem niezwykle stresującym, musimy uważać na wiele pułapek i postarać się uniknąć nieuczciwych pracodawców. Warto zadbać o to, by jeszcze przed wybraniem się na rozmowę kwalifikacyjną zebrać jak najwięcej praktycznych informacji o naszym potencjalnym, przyszłym miejscu pracy. W tym celu koniecznie zasięgnijmy rady rodziny i znajomych mieszkających w danej miejscowości, warto do tego celu użyć portali społecznościowych. Ponadto odwiedźmy specjalistyczne fora dyskusyjne, które są niezastąpiona kopalnią wiedzy i oprócz ostrzeżeń przed niezbyt dobrymi firmami mogą również wzbogacić nas w nowe pomysły dotyczące naszej kariery zawodowej.

Umówmy rozmowy kwalifikacyjne na kilka dni.

Czasami kuszące jest umówienie się na kilka rozmów kwalifikacyjnych, które maja odbywać się tego samego dnia. Jest to jednak rozwiązanie dosyć ryzykowne i może skończyć się stresującymi spóźnieniami, lepszym pomysłem jest rozłożenie spotkań na cały tydzień. Dzięki temu zyskamy spokój oraz możliwość dokładnego zwiedzenie miejscowości, w której chcemy pracować oraz obejrzenie potencjalnych zakładów pracy, a nawet rozmowy z przyszłymi współpracownikami.