Bez kategorii

Korzyści płynące z zastosowania szkła antykorozyjnego w domu

Szkło antykorozyjne jest specjalnym rodzajem powłoki, która ułatwia codzienne sprzątanie. Stosowanie tego szkła jest rekomendowane w pomieszczeniach mieszkalnych, gdzie zwykle łatwo osadza się kurz.

 

Szkło antykorozyjne może być zastosowane również w łazience. Dzięki temu prysznic będzie wyglądał o wiele schludniej, łatwiej będzie utrzymać w kabinie prysznicowej czystość.

 

Czym jest szkło antykorozyjne ?

Szkło antykorozyjne to specjalny rodzaj szkła, które ma swoje zastosowanie w łazienkach. Często jest stosowane w parawanach wannowych i prysznicowych. Dzięki odpowiedniej strukturze, szkło to jest mocno przezroczyste, co umożliwia naturalne postrzeganie kolorów, bez względu na jego grubość.

Szkło antykorozyjne – gdzie je stosować?

 

Szkło antykorozyjne zostało wymyślone, aby można je było łatwo zamontować szczególnie tam, gdzie panuje wilgoć, a powierzchnia jest podatna na zabrudzenia. Takim miejscem jest łazienka. Szkło antykorozyjne umożliwia łatwiejsze niż zazwyczaj czyszczenie kabin prysznicowych. Oprócz powłoki przeciwko rdzy, ma także materiał samoczyszczący, co ułatwia codzienną dbałość o czystość w łazience.

 

Warstwa szkła otrzymywana jest za pośrednictwem nanoszenia niewidzialnej dla ludzkiego oka warstwy tlenków metali. W efekcie uzyskiwana jest trwała powłoka, które wraz z upływem czasu nie traci swoich właściwości i może być z powodzeniem poddawana nawet wymyślnej obróbce. Szkło antykorozyjne montowane jest specjalną powłoką do wnętrza kabiny, a instalacja przebiega tak samo jak w przypadku normalnych szyb.

 

 

 

 

Jakie zalety ma zastosowanie szkła antykorozyjnego?

Szkło antykorozyjne ma wiele zalet. Przede wszystkim należy do nich prosty montaż, jednak warto, aby zrobiła to doświadczona ekipa fachowców, która zna się na rzeczy.

 

Kolejną zaletą tego szkła jest jego funkcjonalny i estetyczny wygląd, bowiem szkło może być                  w dowolny sposób konfigurowane poprzez wzory czy elementy graficzne. Właściwości szkła sprawiają, że powierzchnia jest odporna na zabrudzenia i zacieki oraz smugi, co sprawia, że od czasu do czasu łatwiej się ją czyści. Szkło posiada naturalny wygląd i dużą przejrzystość, co skutkuje wysokim stopniem przepuszczalności świetlnej. Powłoka jak sama nazwa wskazuje jest odporna na wilgoć i działanie korozji, co pozwala na użytkowanie takich tafli przez długie lata bez obaw o negatywne działanie wody i wilgoci, która jest obecna w pomieszczeniu jakim jest łazienka. Hydrofobowe właściwości powłoki sprawiają, że krople wody nie osadzają się we wnętrzu kabiny, tylko swobodnie spływają – nie powstają tak zacieki wodne.

 

Do zalet szkła antykorozyjnego należy niezmienność barwy i zachowanie swojego naturalnego, atrakcyjnego wyglądu. Szkło łączy zarówno funkcjonalność, jak i walory estetyczne oraz wysoką wytrzymałość. Sprawdzi się idealnie w dobrze naświetlonych pomieszczeniach łazienkowych, ale także w tych mniejszych, które są o wiele bardziej narażone na działanie wilgoci. Szkło antykorozyjne jest stworzone dla konsumentów, którzy oczekują funkcjonalnych i łatwych rozwiązań, które mogą być stosowane w łazienkach.